Lüks

ULTRA ZENGİNLERİN YAŞADIĞI ŞEHİRLER

ultra-zenginlerin-yasadigi-sehirler

Hiç düşündünüz mü dünyanın en zengin insanları nerelerde yaşıyor? Sotheby Uluslararası Gayrimenkul tarafından yapılan araştırmaya göre dünyanın en zengin insanları, yaşadığı şehirlerde toplam 3 trilyon dolara yakın değerde gayrimenkule sahip.

Ultra Zengin Sayısı Artıyor

Yapılan araştırmada ilginç veriler de yer alıyor. Ultra zenginlerin %79’u en az 4 çok lüks gayrimenkul sahibi ve genel olarak her 3 yılda bir mülk değiştiriyor veya yeni gayrimenkul satın alıyor. Yine aynı verilerde zenginlerin ilk 2 gayrimenkullerini en az 10-15 sene kullandıkları görülüyor. Bir başka ilginç veri de ultra zengin kadınların servetlerinin %26’sını gayrimenkule ayırdığı bilgisi. Yine tüm dünyadaki ultra zengin sayısı da %6 artış göstermiş durumda. Servetleri ise %7 civarında büyümüş. Buna göre dünya nüfusunun %0,0001’lik bir kesimi ultra zengin kategorisinde yer alıyor.

Asya Pazarı
Son yılların gözde zenginlerinin birçoğunun Asya Kıtasında gayrimenkulleri bulunuyor. Asya’daki ultra zenginler, Latin Amerika, Ortadoğu, Afrika ve Pasifik’teki zenginlerin 2 katı. Bu sebeple Asya’nın küresel gayrimenkul piyasasında da önemli bir rolü var. Çinliler uluslararası piyasada gayrimenkul oyuncuları arasında zirvede bulunuyor. En iyi yatırımları Hong Kong ve Singapur’da yer alıyor. Hindistan ise hızla yükselen bir değere sahip.

Ultra Zenginlerin Yaşadığı Şehirler
1-New York
2-Londra
3-Hong Kong
4-Los Angeles
5-San Francisco
6-Singapur
7-Dallas
8-Mumbai
9-Paris

0 Comments
Share

Ayse fügen ARDA

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *