Tasarım

BU EV TAMAMEN ÇİKOLATADAN YAPILMIŞ!

ev-tamamen-cikolatadan-yapilmis

Dünya üzerinde çok farklı mimari tarzlarda çok farklı yapı malzemeleri kullanılarak yapılan evler bulunuyor. Hatta yiyeceklerden yapılan süs evler de var. Ancak bugüne kadar hiç kimse çikolatan bir ev yapmamıştı! The Chocolate Cottage ismi verilen bu ev Fransa’da, Paris yakınlarında bulunuyor. Ev bir mimar tarafından değil, Jean Luc Decluzeau adında bir heykeltıraş tarafından tamamen çikolatadan inşa edilmiş. İşte bu masalsı evin bazı özellikleri:

Bahçesinde Beyaz Çikolata Gölü Var!

18 metrekarelik genişliğe sahip olan bu kır evindeki hemen her şey çikolatadan üretilmiş. Duvarlar, yatak, kapılar, pencereler, çatı ve hatta bardaklar ve şişeler dahi çikolatadan… Öyle ki, bir kır evinde bulunabilecek her şey düşünülmüş ve tek tek çikolatadan imal edilmiş. Yaklaşık 1,5 ton kadar çikolatanın kullanıldığı bu evi görenleri bir de sürpriz bekliyor: Bahçe tarafında yine çikolatadan imal edilen bir çiçek bahçesinin içerisinde beyaz çikolata gölü bulunuyor…

Çikolata Evde Konaklayabiliyorsunuz!

Bu tarz evler genelde süs olarak inşa edilir ama bu evde konaklamak da mümkün. Özel bir programla konaklamanıza bir şartla izin veriliyor: misafirlerin asla ama asla çikolata evi yememeleri isteniyor. Konaklama sırasında bol bol çikolatama ikramı yapılıyor ve evi yapan heykeltıraş Jean Luc Decluzeau ile birlikte çikolata atölyesine katılabiliyorsunuz.

0 Comments
Share

yonetici

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *