Teknoloji

VERİLERİ OKUYABİLMEK: WEB SİTENİZ SİZE ÇOK ŞEY ANLATIYOR

verileri-okuyabilmek-web-siteniz-size-cok-sey-anlatiyor

Birçok sektörde olduğu gibi, gayrimenkul sektöründe de verilerin önemi büyüktür. Müşteri kitlesini tanımak ve bu kitlenin eğilimlerini bilmek, doğru adımlar atabilmek için gereklidir. Ancak bu sayede başarılı bir satış grafiği yakalamak mümkün olur. Veriler birçok farklı kaynaktan gelebilir ama asıl olarak burada üzerinde durmamız gereken konu bir web sitesi üzerinden elde edilebilecek verilerdir. ScreenSquid isimli bir program sayesinde sitenizin ziyaretçileri hakkında çok daha geniş analizlere ulaşmanız mümkün olur.

Pazarlama Adımları

Javascript ve WordPress eklentisi olarak kullanılan ScreenSquid, sitenize gelen ziyaretçilerin hareketlerini izlemeye olanak tanır. Bu, müşteri kitlenizin sitenizde neler yaptığı, hangi bilgilere ulaşmaya çalıştığı ve nihayetinde onları tanıyabilmeniz için iyi bir fırsattır. Hatta ziyaretçilerin sitenizi neden terk ettiğini dahi görebilirsiniz. Eğer ziyaretçiler ortak bir nedenden dolayı sitenizden ayrılıyor ise hemen müdahale edip bu sorunu giderebilirsiniz.

Siteniz Yavaşlar mı?

Genel olarak insanlarda site eklentileri üzerinde hızı düşürecek endişesi bulunuyor. Ancak; bu uygulamayı kullanmanın sitenizin hızı üzerinde hiçbir yan etkisi bulunmuyor. Ziyaretçileriniz bu uygulamayı kullandığınızı anlamıyor ve onlar açısından kullanım bakımından hiçbir fark bulunmuyor. Burada temel olan sizin, ziyaretçilerinizin en iyi deneyimi almalarını sağlamak için veriler toplamanız ve bir sorun karşısında çok daha hızlı hareket ederek sorunu çözebilmeniz. Hatta dolaylı olarak satış performansını da artırıcı bir etkisi bulunuyor. Örneğin bir ev arayan potansiyel müşteri sitenizdeki bir hatadan dolayı erkeden çıkmak zorunda kalırken, uygulamayı kullanarak sorunları giderebilir ve onun aradığına çok daha hızlı şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

 

0 Comments
Share

Ayse fügen ARDA

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *