Gayrimenkul

EN ÇOK TERCİH EDİLEN BÖLGE KADIKÖY

en-cok-tercih-edilen-bolge-kadikoy

REIDIN – Enakliyat Taşınma Endeksi’ne göre İstanbul’da taşınma oranları %7,1 oranında artmış gözüküyor. Bu endeksin verileri İstanbul’da ilçelerdeki taşınma hareketliliğini ortaya çıkarıyor. Buna göre İstanbul’da en çok taşınan ilçe Ümraniye oldu. Listede Küçükçekmece, Maltepe, Üsküdar ve Esenyurt sırasıyla ilk 5’i oluşturuyor.  Mahalle bazında bakıldığında ise Küçükçekmece’nin Atakent mahallesi İstanbul’un tüm mahalleleri arasında en çok taşınılan, yani bir başka yere göç veren mahalle oldu.

Taşınmanın En Hareketli Olduğu İlçeler

Taşınmanın en hareketli olduğu, yani giden ve gelenlerin sürekli değiştiği ilçelerde ilk sırada Kadıköy var. Ümraniye, Maltepe ve Üsküdar da taşınma açısından oldukça hareketli zamanlar geçirmiş. Esenyurt yılın ilk yarısında ilk 5 içerisinde yer alırken, daha sonra hareketlilik azalmış gözüküyor çünkü ilk 5 içerisinde değil.

En Çok Taşınan Bölgeler

2020 yılında en çok taşınan ilçe %6.49 ile Ümraniye, en çok taşınan mahalle %1.11 ile Küçükçekmece ilçesine bağlı Atakent Mahallesi oldu.

En Çok Tercih Edilen Bölgeler

2020 sonuçlarına göre, en çok tercih edilen ilçe ise %8.62 ile Kadıköy, en çok tercih edilen mahalle ise %1.32 ile Pendik ilçesine bağlı Kurtköy Mahallesi oldu.

En Hareketli Bölgeler

2020 yılı içerisinde en hareketli ilçe %6.46 ile Kadıköy, en hareketli mahalle %1.09 ile Küçükçekmece ilçesine bağlı Atakent Mahallesi oldu.

Kadıköy, en çok tercih edilen ilçe olarak tahtını koruyor

Sonuç olarak incelediğimizde, İstanbul’da en çok tercih edilen ilçe %10,09 ile Kadıköy olurken, en çok tercih edilen mahalle olarak ise %1,21 ile Küçükçekmece ilçesine bağlı Atakent Mahallesi öne çıkarak geçen çeyreğin en çok tercih edilen mahallesi olan Adnan Kahveci’yi geride bıraktı. En çok tercih edilen ilçeler sıralamasında Kadıköy’ü %5,67 ile Ümraniye, %5,17 ile Maltepe, %4,72 ile Pendik ve %4,42 Beylikdüzü izlemiş.

0 Comments
Share

Ayse fügen ARDA

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *