Gayrimenkul, Genel

VİZYON SAHİBİ MİSİNİZ?

vizyon-sahibi-misiniz

Gayrimenkul sektöründe eğer ki bir vizyon oluşturmayı başarabildiyseniz, sektörel başarı da yakındır. Vizyon sahibi olmanız sizin başkaları tarafından daha kolay fark edilmenizi sağlar.  Hayallerinizi gerçekleştirebilmek ve hedeflerinize ulaşabilmek için insanların sizin kim olduğunuzu ve düşüncelerinizi bilmesi gerekir.

Ekibinizle Paylaşın

Vizyon kendinize saklayabileceğiniz bir şey değildir. Özellikle vizyonunuzu ekibinizle paylaşmalısınız ki ilk olarak onlar hedeflerinizi bilmeli ve sizin şeffaf olduğunuzu görmelidir. Bu sayede ofis ortamındaki negatif çekişmeyi ortadan kaldırabilir ve vizyonunuzun ekibinize de yansımasını sağlayabilirsiniz. Vizyon bir hikayedir aslında ve bu hikayeyi ne kadar çok kişi bilirse, o kadar çok yayılacaktır. Hikayenizi ekip arkadaşlarınız aracılığıyla, ilk elden yayma fikri en iyi yöntemlerden biridir. Ancak; hikaye basit ve anlaşılır olmalı. Hedefle net olarak ifade edilmelidir.

Müşteri Deneyimi

Başarılı işler size yeni işler getirecektir sözünün doğru olduğuna inanın. Çünkü siz başarılı oldukça, bu başarıyı deneyimleyen müşterileriniz sizin hikayenizi anlatmaya başlayacaktır. Müşteri deneyimi bir hikayenin en iyi şekilde yayılmasını sağlayan önemli bir yöntem olarak görülür. Tavsiye, gayrimenkul sektöründe işinizin temel parçalarından biridir. Bu nedenle her ne olursa olsun, iyi bir iletişim kurmayı unutmayın!

Halkla İlişkiler

Bu konu pazarlama ve reklamla sıkı sıkıya ilişkilidir. Aslında günümüzde direkt olarak sosyal medyayla da ilişkilendirilebilir. Eskiden reklamlarla halkla ilişkiler yatırımı yapılırken, şimdi sosyal medya bu görevi üstleniyor. Çok kısa sürede, düşük bütçelere fazla sayıda kişiye ulaşmayı kim istemez ki? İşte size hikayenizi farklı kesimlere ulaştırabilme fırsatı. Dikkat ederseniz, büyük markaların hepsinin bir hikayesi olduğunu ve bu hikayeleri de iyi bir şekilde aktarabildiklerini göreceksiniz.

0 Comments
Share

Ayse fügen ARDA

Reply your comment:

Your email address will not be published. Required fields are marked *